Říjen 2010

11.10. Trenink na Túrovech

11. října 2010 v 20:24 | KriTy |  Aktuálně
Tak, tohle už aktuálně:) Dneska je totiž dneska xD, byla jsem na Túrovech. Jel můj taťka a vezl: Mojí maličkost, Anet a Báru. Přijela ještě Káťa. Udělali jsme práci, udělali koně. Já Luky, Anet Leni, Káťa Rubel a Baruš Dasty, dělali jsme skoky do 40cm, chody, bez třmenů atd. Potom jsme šly na trampošku.. No bylo to "doc" dobrý
Hodnocení: 2

8.10.2010 Na Túrovech

11. října 2010 v 20:19 | Krity |  Túrov ♥
Tak. Je tu už dlouho když si vezemete že dnes je 11.10.2010 od 8.10- proto to patří už sem- do mého srdce, který není aktuální. Vynechám tu práci, kterou jsme i ten den zastali a přejdu k samotné vyjížďce. Zuzka s Evou jeli na Lenině, Dominka ( rozmazlená dcera Petra- manžela Dáši) měla Lukáše :(, Dáša Voltra, Petra Trna, Hanka Eli, Eli Dastyho a já Rubela. Nadšení? Ani ne. přejeli jsme Brandýs, na hoře byli závody : Trn vyhrál, potom Lenina a poslední byl Datsy, ostatní nejeli. A už jsme byli v půlce vyjížďky, šli jsme ze strmého srázu, sešli jsme a na konci se Luky rozklusal- nic neobvyklého. Jenže Trnovi se to nelíbilo, rozcválal se a Luky za ním, vycválali jsme kopeček a Dominika ho začala točit na pravou ruku, na silnici. Lukymu se podsekli nohy, slítl na Dominiku, která dostala Rubela a s odřeným kolenem jela k Túrovejch na něm. A já? Na Lukym bez třmenů :) Nadšení? Jasně! Je to zvláštní, ale mám poníky ráda, ať si každej říká co chce!! Byli i závody, Luky vyhrál a už jsme byli u stáje. Ta druhá polovina neměla chybu.
Hodnocení: 1-2


7.10.2010 Trenink na Túrovech

8. října 2010 v 19:49 | Krity |  Aktuálně
Dobrá, píšu to ještě dnes, Sisi spí a teď jsem přijela xD, no spí- knučí- ať si! Chci vám to napsat- nikdo není doma,  nemám se s kým o to podělit :(, přijeli jsme tam udělila výběhy a Adéla s Míšou a Kačkou šly na jízdránu (Dasty, Rubel a Lukáš). Jen klusali. Potom jsme my šly na pole klusat, Zuzka měla Voltra protože Dáša nešla, Verča Trna, Anet Lenku, Eli měla Eli xD, Eva Dastyša, Bára Rubela a já? Lukáška:) Ale jo, zase něco jiného.. šly jsme potom skákat na jízdránu, začali jsme křížkama a holky skončili na 130cm a já.. skočila: 90cm (kolmák), a 80-90 oxer!!! Na Lukášovi.. dostala jsem pochvalu a potom jsme šly (Anet, Eli, Bára a já) na jízdárnu skákat, Anet přinesla kopyta dřevěný, skočí i 9o cm!! Já skočila 20:) A ještě na trampošku:) a zítra- se jede Brandýská!! Už se moc těším!! Hodnocení:1- opakuji: Je tam 1- ne 1 - ju?? No jo:( Luky neskáče až tak plavně, ale za to nemůže xD bylo to super..
Smajlík

A..

Smazáno- dát do reklam

6. října 2010 v 15:30 | Krity |  Reklamy
Takže.. mě příšerně štvou ty vaše reklamy!!  Jdu na blogu jen tehdy, když mi napíšete koment bez reklamy.. chápu že potřebujete lidi na vašem blogu, ale bez reklam by to bylo lepší!! Takže reklamy- SEM! Když napíšete reklamu jinam- smažu vám koment a napíšu vám na blog toto:
Koment smazán- dej do reklam!!
Leták

Reklamy jsou všude- Bože

!!VP se blíží!

5. října 2010 v 14:22 | Krity |  Soutěže, tipovačky atd.
Určitě všichni koňský fanoušci vědí že se blíží Velká :).  Tak tady uděláme tipvací agentúru. Všichni vsadí na kohokoliv, kdo poběží (Vím že běží: Tiumen, Amanat, Sixteen, Mandarino atd.) To si zjistíš a vsadíš :).. kdo vsadí dobře vyhraje diplomek s "tvým favoritem"! Tak do toho- komentáře!!
..

Jak se cítí " Žijící koňská legenda " před VP?

5. října 2010 v 14:07 | Krity |  Aktuálně

Žokej Váňa před Velkou pardubickou: Proč to nevyhrát posedmé?

Josef Váňa v cíli Velké pardubické
Foto: ČTK
05.10. 11:57 | tn.cz / ČTK
Pět dnů před dostihem byl trochu nachlazený a bolela ho hlava, přesto žokej Josef Váňa patří k velkým favoritům jubilejní 120. Velké pardubické.
V neděli bude obhajovat titul s Tiumenem a ve vyrovnaném poli má šanci na svůj sedmý triumf.

"Troufám si říci, že takovou vyrovnanost favoritů pár let zpátky nepamatuji," řekl Váňa novinářům. Při otázce, jestli získá sedmý titul, odvětil, že si chce dostih užít. "Možná to bude naposledy, ale jdu do toho s tím, že když motyka vystřelí, tak proč nevyhrát posedmé," doplnil.

Žokej, který 20. října oslaví osmapadesátiny, stále nemá jasno, jak dlouho bude ještě jezdit. "Musím překonat toho, co vyhrál v devětapadesáti," vtipkoval Váňa. Na mysli měl Vladimíra Hejmovského, který v roce 1951 vyhrál Velkou pardubickou pouhých devět dnů před šedesátinami. Váňa by ho teoreticky mohl překonat za dva roky, v případě výhry by byl v roce 2012 o tři dny starší.Zdroj


Pocit viny

5. října 2010 v 13:58 | Krity |  Aktuálně
Asi nechápete proč se tak jsmenuje tento článek, že? Včera jsem přišla od koní a ... šla jsem nakrmit moje andulky. Fíka a Šarlottu. Máme velkou voriélu, venku na zahradě. Dala jsem tam žrádlo, pití a.. odešla.. Ještě jsem zkontrovala.. šla domů.. a ráno jsem je slyšela kříčet, zpívat.. a mamka šla hodinu po mě.. a bylo otevříno (dvířka) a .. andulky tam nebyli. Já jsem tak neštastná.. Bože.. co když jsem je zabila? Co když za to můžu já? První  andulka nám umřela ještě v bejvalim městě.. protože byla sama.. potom nám uletěla,  další dvě nám umrzli v zimě, potom nám nastydla a umřela.. a teď další dvě.. nevím jak to sem dát.. říct.. jsem nešťastná ale.. musím to brát z pozitivní stránky, žiju se zvířaty.. a tak to chodí:( Bohužel..  alespoň umřeli v přírodě.. ne v zajetí za rok! No takhle se asi cítím..
smutek


Nespravedlivá..

4. října 2010 v 21:17 | Krity |  Aktuálně
Rozhodla jsem se že v článku "Mínusy v nové kapitole", pozměním. Vymažu plno věcí.. To jen aby jste věděli :)

4.10.2010- Trenink na Túrovech

4. října 2010 v 21:12 | Krity |  Aktuálně
Dneska jsem byla v Túrovech. Jela jsem já, Bára a Anet. Přijela tam ještě Kačka. Šli jsme jsme na trávu, Anet chystala koně. Tadáá- Já na Elisabet, Anet na Lenině, Katka na Rubíčkovi, Bára na Dastynovi. Měnili jsme chody, bez Dáši jen s p. Šírovou (vlastní Káju). Potom tam přišla i Dášenka a šly jsme skákat. Bára musela odjet, Káťa skákala jen 40cm a my s Anet i okolo 70. Moc mě nešlo skákat z pravé ruku, Ela to tam vždycky vyhla. Jednou jsme schodili i celý stojan na překážky:), skoro jsem slítla. V SO jedeme možná na závody do Suchý. Možná :)
Smajlík

Hodnocení: 1!( Ela je super a skákání ještě víc, na ní:))

Nekrásnější období měsíce..

4. října 2010 v 13:13 | Krity
Jsem nejspíš romantička:), nesnášim zimu ani léto, jaro je studené.. avšak podzim? Podzim je roční období, kdy všechno usíná, barevné listí padá na ulice, pouští se draci a už se svítí svíčkami a začíná topit :), pro mě nejkrásněší období. Proč? Jednudochá odpoveď- Léto =Moc velké vedro. Zima = Moc velká zima. Jaro = No jde to xD. Miluju barvy, když mě takový barevný list spadne na hlavu , když jdu s mojí fenečkou ven, hned se cítím lépe. Taková červená a kaštanová- ta dokáže divy:) Na tohle období doporučuji horký, granulovaný čas. Je dobrý, asi nejlepší lesní plody, na podzim jak svořený:) A padají kaštany.. jaká krása:).. Miluju podzim!
Lit

+

Kaštan

+

Čajíček

"Miluju podzim"NE 3.10

3. října 2010 v 15:40 | KritY |  Aktuálně
Tak jsem byla na Túrovech. Dneska- proto aktuálně, víš?? Přišli jsme, odmakali, a šli jezdit. Bylo nás tam 6 i s Dášou a mělo se chystat 7 koní. Záhada- proč? Tak nakonec jsem jela na Lukášovi (s bezpečnostní vestou :)), Eli na Dastym, Verča na Trnovi, Eva na Rubelovi a Dáša na Voltrovi. Zbyla Elisabet- kdo na ní jede?  Nakonec jel Petr, jeli jsme Skromnici, takovou jinou.. mno..
Dávám: 1!
Smajlík

Diplomek pro mě za SBéčko

3. října 2010 v 15:20 | Krity |  Odměny za aktivitu :)
Tady je diplomek pro mě od SBéčka:

Porovnávačka

3. října 2010 v 14:51 | Klity |  Soutěže, tipovačky atd.
Už jsme tu měli Tipovačku a Poznávačku, ale co třeba Porovnávačka? Takže, dám sem 5 plemen koníků, a vy určíte nejvyššího z nich, ju? Možná vám pomůže i obrázek..
Mini Horse
Hafling
Mini Apalossa
Norik
Maxi Pony
..

Pro mojí první SBéčko, StiilGilr

3. října 2010 v 14:31 | Klity |  Blog a Ankety
Pro mojí první SB StiilGilr, - : StiilGilr: Tady máš diplomek "příroda čaruje"!
..

Diplomek pro mě:)

3. října 2010 v 14:26 | Rozárka |  Odměny za aktivitu :)
Díky moc za diplomek!! A tady je- je božíí!!
:)


Závody v Suché 2.10.2010

2. října 2010 v 17:53 | Rozárka |  Aktuálně
Dneska jsme jeli na závody. Bohužel jen s Dášou (škoda..), mělo se jet do Pardubek, ale překvápko  (áúú) jsme jeli do Suché. Přijeli jsme tam, nasedlali a nauzdili Voltra s Rubíčkem, Dáša si sedla na Voltra a já na Rubela a šli jsme na kolbiště je opracovat. Opracovala jsem Rubela, a Dáša začala skákat, na Voltrovi skočila čistě rozeskáčko i  parkúr (nakonec byla 5), s Rubelem měla 4. tr. body- škoda! Poslední překážka spadla :(. Elča, která jela ještě s náma krokovala Voltra a já Rubela. Potom na 1oo- 11o cm jeli oba koně. První Rubel (4 tr. body na parkúru, jinak by byla první!!) s Voltrem měla 4. tr. už na rozeskáčku.. Škoda. Tak si domů odvezla zelenou stužku a zelený hrníček. Příště pojdeme zas.. a teď mají být Dětské hry..Už se těším:)
..

Obrázek: Zelená stužka za 5. místo v Jezdeckém sportu