Březen 2011

28.3. Trenink

28. března 2011 v 19:51 | Kristy |  Túrov ♥
Já ( Čert), Bára ( Dasty), Aneta ( Lenka), Kačena ( Lucky), Martina ( Danty)- jízdárna- bez trenéra
Hodnocení: 1-2

26.3. Trenink

26. března 2011 v 16:29 | Kristy |  Túrov ♥
Dneska : Já ( Lucky bez sedla, pak na jízdárně na parelce)- jela se Skromnice- Elča ( Dasty), Veronika, Dáša a Šárka normál, Kristýna ( Danty) a Zuzana s Nikolou ( Lenka)
Hodnocení: 1

25.3. Trenink

26. března 2011 v 16:27 | Kristy |  Túrov ♥
Bára ( Rubel), Kačena ( Lucky), Eva ( Danty), Elča ( Voltr), Veronika a Šárka ( normál), Nikola ( Bett :( ), Martina ( Dasty), Zuzana ( Lenka). Jeli ven ( já ne, nevyšel kůň) v půlce zametání jsme jeli s Dášou na 4kolce ven, protože Eva spadla a skřípla si ruku, šla jsem na Dantyho a Veronika semnou na Trnoj docválala ke stáji, kde jsme zajeli drezúru a pak ještě na Lence ( všechno bez sedla), která se semnou suprově vyválela
Hodnocení: 3-4

23.3. Trenink

23. března 2011 v 20:29 | Kristy |  Túrov ♥
Já ( Bett), Elča ( Lucky), Eva ( Voltr), Nikola ( Lenka), Veronika ( Trn) a Kristýna ( Dasty). Dáši rozdělila koně a Kristýna pak udělala výstup, že furt má Dastyho a taký žvlásty.. Jela se drezúrka, bez treninku samo.
HOdnocení: 1

21.3. Trenink

21. března 2011 v 20:36 | Kristy |  Túrov ♥
Já ( Čert), Kačka ( Bett), Martina ( Rubel), Bára ( Lucky), Aneta ( Lenka), Andrea ( Dasty), Kika ( Dant), Dáša ( Voltr). Jela se Suds
Hodnocení: 1

20.3. Trenink ( ?!)

20. března 2011 v 18:58 | Kristy |  Túrov ♥
Já ( Dasty), Kika ( Danty), Nikola ( Lucky), Vendula ( Voltr), Veronika + Šárka ( normální), Elča ( Lenka) a Eva ( Rubík). Vendula koupila dvě dečky ( Bett a Voltrovi- Bett dostala modrou- jako měl Vanill a tu samou v růžovo- šedym dostal Voltr!!) a jednu ohlávku ( Voltr- jak měla Bett v růžovo- šedym). Jela se ta koldínská Sudslava, Kristýna spadla a Nikola s Veronikou svedly na Elču že chtěla Lenku natryskat ( haha!!) a proto Kristýna spadla. Dobrý ne?
Totálně skaženej den- potom se šlo skákat- já Lucky, Kristýna Dasty, Nikola Danty ( vyhejbal ale to se nesmělo říct ani slovo..!), Elča Lenka, Eva, Vendula, Šárka a Veronika jako před tím. S Luckym jsem naskákala okolo 70 cm ( ?)
Hodnocení: 3-4

19.3. Trenink

19. března 2011 v 11:56 | Kristy |  Túrov ♥
Jela jsem já ( Lucky), Elča ( Dasty), Eva ( Rubel), Nikola ( Danty), Zuzana ( Lenka), Šárka, Dáša a Veronika ( normální), jela se Sudslava
Hodnocení: 3-4

18.3. Trenink

18. března 2011 v 18:22 | Kristy |  Túrov ♥
Já ( Danty, bez sedla!!!) Elča ( kulhající Bett), Aneta ( Lenka), Bára ( Dasty), Eva ( Lucky) a Šárka ( Čert).
Hodnocení: 5 ( zima, práz, poník, netrénink)

14.3. Trenink

14. března 2011 v 20:21 | Betty |  Túrov ♥
Jela jsem já ( Čert), Aneta ( Lenka), Káťa ( Lucky), Dáša ( Voltr), Bára ( Dasty) a Martina ( Rubel) jela se Sudslava.
Hodnocení: 1!

13.3. Trenink

13. března 2011 v 14:50 | Betty |  Túrov ♥
Jela jsem já, Elča ( Dasty), Eva ( Lukáš), Zuzka ( Lenka), Nikola ( Čert), Vendula ( Bett) a Dáša ( Voltr). Přivezl se novej kůň- Danto nebo tak něco. Je ještě menší, vlastní ho nějaká ženská, má ho ustájeného u Dáši. Menší než Dasty! Jelo se na něm bez sedla, na ohlávce. A kdo ho dostal? Já!!!
Proč jen poníka:? Což jsem tak malá a blbá, že se doblbnu na poníkovy, velkym jako koza? Kterej mě mimochodem setřásl na blátě, 3x zdrhl, skočil do lesa, udělal kolečko a zas docválal, přeskočil 2 klády i když jsem nechtěla? Zastavil ze cvalu na místě a odmítl se pohnout? Ach jo. Mamka mě už trenink platit nechce ( proč taky, na poníka..) .. zítra chci Bett, prosím!! Já nechci poníka, jinak nebudu jezdit, a od Bet se mě ani nechce. I když Tristy má něco do sebe ♥
Jo a jela se Brandejská!!
Hodnocení: 3

Můj blog BŘEZEN ( zatím)

13. března 2011 v 14:37 | Betty |  Aktuálně
Včera
131518
Pátek
131445
Čtvrtek
699
Středa
152047
Úterý91114
Pondělí182020
6. března 20118845
5. března 2011121213
4. března 2011151717
3. března 2011202155
2. března 2011273792
1. března 2011151822

Sen tam, Realita tady ( Cetkovice)

11. března 2011 v 18:28 | Betty |  Túrov ♥
Tam? Sny ožívaj, ať si říká kdo chce co chce. Tam? Jsem to já. Tam? Problémy nejsou. Tam? Chci žít.
Co jsem tam teď chtěla? Zlepšit sed, najít ztracenou jistotu a sebevědomí. V Túrovech si připadám méně cenná, k ničmu. Tam? Něco jsem a to mě povzduzuje. Pro něco se smím snažit. Proč žít v něčem, v čem nikdy nevyniknu? Chci žít tam! *
Koho jsem chtěla? Taru. Koho chtěla zkusit? Monii.

NE 6.3.
Přijely jsme ( Já, Elča, Pája, Hanka, Anetka a Carol). Ubytovaly se v penzionu a vyrazily ke koním. Tara měla véču, tak nerušit ;). Takže k Tristymu, ♥. Alča nám nabídla zaježďovat hříbata na prázdniny. Tristana?! Jasně, miláček ♥

PO 7.3.
Ráno se šla jezdit Z1, koho si vzít? Pája Fonda, Elča Gina a Hanka Monie. Koho já? Herbína.
Jak to dopadlo?? Herbína v pohodě jen v "A" vyskočila z drezúráku, mno.
Poo se šlo ven, na klusovku. Dostala jsem Herbínu. Prý mi to na ní sluší xD. Je hodná, možná až moc.

ÚT 8.3.
Ráno se šla drezúra, Z1. Koho?? Herbínu, šlapala pěkně i když práce s ní je. Pěkně na otěž a jít. Přecválala pěkně, krásně chodila. Hodná.
Alča poradila, abych si vzala martingal na drezúru. Proč ne? A potom mě nabídla Vanilla. Prý nechce s Carol cválat, či co. Alespoň nějakej adrenalin bude!! ;)
Po obědě zase na drezúrák, na Z1. Zajeto až na kruhy, ohýbábí k ruce a špičky dobře. Jen trochu treninku. Ale Vanill? Lepší. Podobnej jak Tara, fakt. Jak klusem, tak i pohazováním hlavy, ale s ním si rozumím, cítím to.

ST 9.3.
Znova. Drezúra Z1, Vanill. Dopadlo dobře, zlepšujeme se. Po drezúrce skoky do 40cm, pěkně umí vyhazovat a couvat :). Ale fajnovej koník, šmudla.
Po druhé jsme vyrazily do lesa, na krokovku. Bez sedel. Na Vanilla. Hodný, nejlepší bez sedla do kopce, skoro dole! ;)

ČT 10.3.
Dopoledne jsme měly jet Z2 a odpol skoky na licenci. Jenže příroda nás předběhla, mrzlo. Dopoledne se nejezdilo, k polední vyrazilo na parelky ( Vanill), bez sedla, samo.
Odpol skočily dolu na parkúr na Z1, kromě kontracvalu na levou prý dobré. Nejlepší. Super, to se povedlo, to je fakt. Potom skoky přes křížek, atd. Vakácie shodila Hanku a cvalem pěkně na farmu. Krása! ;)

PÁ 11.3
Poslední den. Ne!!! Já chci Taru ale jdem skákat ty 70cm na licenci. Beru toho ( ne úplně, ale líp se to bude číst :)) nejlepšího- Vanilla.
Přeskákali parkúr, zdolali čistě. Neodmítli. Jen ty špičky, nohy, sed. Ale přeskákal kolik to mohlo mít? 80 cm? Krásně skáče.

Konec pohádky a dál?
Dál, dál. Co teď? Leda si pořídit kartičku a dojíždět do stájí častěji, protože Tristan, Tara a Vanill čekají, a dočkají se. Já vím co musím udělat a udělám. Pojedu na prázdniny zajezdit Tristana, ať si říkají že jsem blázen. Oblíbila jsem si ho, toho šmoulu malýho. Děkuju všem, co tak zpříjemnili náš pobyt, hlavně koníkům, Alče, Caroll že mě půjčovala Vanilla, Vanillovi že měl trpělivost a holkám, že jsou super. Mám vás ráda a jen tak rychle se mě nezbavíte. Proč jsem si nevzala Taru? Protože Vanill je blázínek, já taky. Blázen našel blázna, nepustim! ♥


Amigo!

5. března 2011 v 14:59 | Betty |  Aktuálně
Pět dní opouštím toto místo, kde si ulevuji svoji dušičku ;) Ale vrátím se, a vynahradím! Přijedu určitě s zážitky a tady to popíšu :) Tak Amigo, senorita¨* ;)

5.3. Trenink

5. března 2011 v 14:52 | Betty |  Túrov ♥
Jelo nás zas hodně! Já, Elča ( Lenka), Aneta ( Dasty), Kačka ( Rubel), Dáša, Šárka a Verča ( normál), Nikča ( Lucky),. A snad všechno? Já s Eli jsme si měly rozebrat Bett s Dastym, to bylo jasné, jenže potom Dáša dala Anetě Dastyho, tím pádem Elča dostala Lenku. Jela se dlouhá Koldínská, potom se šlo skákat. Rubel s Voltrem se odstrojili, nešli. Jinak jsme skákali, křížky, tam Dasty Anetě odmítl = výměna, Lucky do výběhu, Nikča na Dastyho, Aneta pryč. Čert s Šárkou přestal skákat = Nikča na Čerta, Šárka na Dastyho. Šárka si chtěla ale zaskákat = Šárka na Bett, já nechtěla na Dastyho= Já na Lenku, Elča na Dastyho. Ještě pár skoků a konec. Skončili jsme u 60 cm ( zhruba) skočila jsem to s Bett i Len. Bylo to super ! ♥
Hodnocení: 1 ***

4.3. Trenink

4. března 2011 v 19:55 | Betty |  Túrov ♥
Jelo nás hrozně moc, doufala jsem že se vůbec svezu! Takže: Já ( Lucky bez sedla), Elča ( Dasty, bez sedla) Aneta s Kačkou ( Lenka, bez sedla), Dáša, Šárka a Verča ( normál) a Nikola ( Bett). Jela se Sudslava, místo doprava, doleva. Potom po takový louce a dolu z kopečka, kde jsem myslela že slítnu, protože Lucky začal cválat a potom zastavil. Ale vydržela jsem! A potom ještě další tři.. mno.
Hodnocení: 2 ( chci Bett!)

Encyklopedie a plemena psů

3. března 2011 v 16:17 | Betty |  Aktuálně
Chcete si pořídit pejska? Skvělý nápad!
Jaké plemeno? Chcete nějaké, které by bylo hezké ale encyklopedie radí, že je zlý a zlobivý?
Neposlouchat! Encyklopedie vám řekne to, jaký pes bude na 49 %!
Proč si to myslím? Jak to vím? Poslouchej můj příběh..
Můj pes je francouzký bulduček, jmenuje se Sisi, jsou jí už 3. O buldočkách si můžete přečíst, že jsou líní, tlustí, chrochtající zrůdičky, nesnášející vedro, zimu. Mají rádi gauč, žrádlo a pánička. Všechno vyvracím! S naší Sisi chodíme odmala na velké procházky, klidně na tříhodinové, chodí vedle kola, když opatrně tak i v 30 C chodíme ven. V zimě chodíme na malé s dekou, žrádlo dostává jak normální pes, tlustá není, na gauč sice ano, ale až po procházce, řádně.
Tak říkají encyklopedie pravdu?
Ne, nemá! Tetin labrador Bára. Labrador.. pes do přírody. Pes ke kolu. Pes ven! A Bára? Ideální gaučák.. tlustější, línější..
Plno encyklopedií neví co říká!
Sisi mě poslouchá, skáčeme agility, umí povely, chodí venku na volno, určitě to není neposlušná, líná koule. Naopak!
Takže se raďte s někým osobně, někým kdo tomu rozumí. A ne encyklopedii, která dokáže napsat takovéto nesmysli.. Neříkám že každý FB je jako Sisi, ale není každý jako ho popisují! Jsou výjimky..

2.3. Trenink

2. března 2011 v 18:19 | Betty |  Túrov ♥
Jsem hrozně ráda, že zas smím psát sem!!
Já ( Lucky) Kika ( Dasty) a Verča ( Trn) jsme vyrazili na Koldín, nejdřív otočnou, a pak normální do konce a nazpět cvalem *
Bylo to super v tom, že jsme cválali vedle sebe !
Hodnocení: 2 ( už nechci Luckyho!)