Květen 2011

Jak jedničkářka zmlátila kluka

31. května 2011 v 20:21 | Kristy |  Aktuálně
Dneska se stala podivná věc- já jedničkářka zmlátila silnýho šesťáka :PDetektiv Kristy -> Já a Vanill

29. května 2011 v 18:54 | Kristy |  Aktuálně
No.. myslela jsem si, že když nejezdím na Vanillkovi, že to chtěla Alča. Že chtěla, abych si na Taru zvykla, když pořád mířila na to, že chce abych s ní skákala. Jenže jsem se dozvěděla, že za to může Karol.. ! Prý jí někdy hrábne a pak.. a pak vyhrožuje že si odveze všechny koně, jestli na Vanillkovi nepřestanou jezdit děcka. Teď už jsem v pohodě, už jsem si zvykla.. Takže Vanillek stojí ve výběhu a čeká.. čeká až zas Karol bude normální a nechá někoho na něm jezdit. Jak chce! Prý Anička přestala na něm jezdit ze stejný záhady a na Barču si vymyslela, že nevykydala Vanillka- jak chce. Jestli chce, ať do něj kope Filip a řve "Hop!" tak prosim. Já už se prosit nebudu, já to oplakala, ale mám Tristana.. ♥♥♥( Foto: Karolína Witlichová- jeho majitelka)

28. a 29.5. Nálada se zlepšila ♥

29. května 2011 v 18:41 | Kristy |  Best stable- Cetkovice ♥
No.. pochybuju, že to někdo čte, ale.. minule jsem se zmínila, jak jsem smutná, smutná? Zklamaná. Všechno je jinak.. ale tak se bude jmenovat další článek, který se tohoto tématu bude týkat.

28. května jsme se vydaly za deště na farmu. Poprchávalo, vyšly jsme nahoru, a začalo dost pršet!

Stejně jsme měli jít jezdit.. Měl přijet Kaštan a Filip, měla s náma jít ještě Alča, já nejspíš na Taru, nevím. Jenže jsme tam měli Kamču a měla přijet Bára a my chtěly na hříbata. Poprosila jsem Alču, a ona že jo. Že půjdeme s nimy! Bez vodičů.. těšila jsem se, ale hrůzu jsem cítila především..

Nasedla jsem, Bára nás dotáhla, odvedla pár kroků a pustila nás.. vzdalovala se.. Tristan nechtěl jít, tak nás Alča s Tarou předešla a Tristy šel! Šel za ní, cupital a snažil se jí držet, šli jsme tedy druzí. Elča se nad kopcem sekla s Vencou, tak jsme čekali. Tristy se mohl pást, ale je vychovanej =D

Když jsme byli na Pohoře, uviděl jakýsi kanál. Lekl se a hodil tři cvalové do boku. Klídek :).
Měli jsme klusat. Vykulila jsem oči.. a vyklusala, tedy- ON vyklusal ♥ a klusal, poslední, ale krásně..

Když jsme dojeli na farmu, sotva jsem uvažovala, jestli se mě to nezdá! ♥

Druhej den stejně zas skvělej -> ON ♥

Jdeme ven, zase s ním.. :) ♥. Skvělá vyjížďka s Míšou, chudák musela z Jolča 5x slízat ( byla bez sedla!!)- 3x kvůli Tristymu ( nechtěl přes kalužinu..). 1x kvůli Vencovi ( totéž) a 1x, protože jí odjela dečka ( měla obrkkurd). I tak- klusali jsme a zase.. byl skvělej ( nejlepší ♥♥♥)

Mimo čas: Kydání 2x koní, mytí udidel, dečky a podbřišáku.

23.12.2012- Co bude dál?

27. května 2011 v 13:45 | Kristy |  Aktuálně
Epokalipsa? Proč zahnuli dinosouři? Čeká to i nás? Máme se bát? Co dělat?EROR v hlavě

24. května 2011 v 19:16 | Kristy |  Aktuálně
Já blbá! Proč jsem si založila BLOG ? Abych se měl

a komu zpovídat a já kráv* ( odpuste..) jsem dávám bleskovky a čekám buchvíco! Kašlu na to, kašlu na vás! Vy nechcete, celej týden bleskajda a nikdo se nepřihlásí! Ser* na vás!


21.-22.5. Horší než konec světa :/

23. května 2011 v 17:28 | Kristy |  Best stable- Cetkovice ♥
Všechno to začalo tehdy, úplně, v tom autě.. jenže tehdy jsem byla šťastná a nevěděla.. ://Tehdy Alča říkala: "Až zajezdíš Tristana, uděláš si licenci s Vanillem, vyskáčiš si s Tarou Z." Já se smála..
Na závodech v Benešově Alča říkala: "Jediný člověk, který s Tarou dokáže vyskákat něco vyššího je nějaká Skalická." Mlčela jsem.


Achaltekinský kůň- výtah

18. května 2011 v 20:14 | Kristy |  Plemena koní ♥Domovina


Žije v okolí oáz Turkmenistánu, ležících na sever od íránských hranic, na východ od Kaspického mořeMožná..
Podle nějakých lidí a vědců, je achaltekinský kůň starší než arabský kůň ! Ať je to pravda či ne, je achaltekinec naprostým unikátem.


Součastnost
V současnosti je achaltekinec rozšířen po celém světě, největší středisko chovu je Komsomolská farma v Aschabadu, hřebčín Lugovsk v Kazachstánu nebo hřebčín Tersk v severním Kavkazu. V turkmenských kolchozech jsou tito koně často kříženi s plnokrevníky ( A1/1 a arabský)
Jak ho poznáme?

Achaltekinský kůň je sice krásný, ale v moderním jezdectví se tyto znaky považovány za nežádoucí. Má jemné nasazení hlavy, dlouhý krk, který se zvedá kolmo nad plece. Kůň má přirozeně hubu nad úrovní kohoutku, což je žádoucí pro toto plemeno. Plece má strmé, prsa úzká utvářející sevřený postoj předních končetin. Má i nízký vzrůst ( 157 cm v kohoutku), ale i přesto působí atleticky díky dlouhému hřbetu, plochému hrudnímu koši a zádi s dlouho pánví. Zadní nohy jsou šavlovité s hlezenním kloubem vysoko nad zemí.
Kůži má tenkou s jemnou srstí barvy hnědé, ryzé či plavé se zlatým kovovým leskem. Žíně jsou jemné, ocas i hříva poměrně řídké.
Achaltekincům je přirozené nosit hlavu nad otěží ( hůř se koník ovládá). Jezdec se proto musí přizpůsobit tomuto plemenu i svými zkušenosti.Práce s nimi
Při práci s těmito koňmi je nutná dávka trpělivosti, porozumění a nenásilí, nikdo neříká, že tito koně jsou zlý, jen jsou jiní a víc výbušní a tvrdohlaví než jiní ( dodatek autorky- Ale znáte to, ne? Encyklopedie řekne tvrdohlaví a vy si je zamilujete! Nezapomeňte (podle knížek) na nezvladatelné poníky, tak proč tito poníci vyhrávají parkúry všude, kde se dá??). Každý zkušený jezdec ocení skvělý chod, při kterým kůň došlapuje, tak lehce, že jezdec nic necítí. Ale to by Turkmenům nestačilo, tento kůň vyniká ještě samostatností a oddanosti pánovi, takže se máte na co těšit, jestli s těmito koňmi chcete pracovat.
Tak to je samozřejmé ..

Taktéž jsou tito koně samozřejmě vytrvalí, mají schopnost přežít kruté podmínky při minimální potřeby vody. Rádi soutěží, proto je někteří přihlašují do dostihů.
Později se tito koně začali křížit s A1/1, aby mohli pokračovat v dostizích. Avšak toto se příliš neosvědčilo, proto se i začala ztrácet schopnost koně přežít horké pouštní podnebí.
Zajímavosti

V roce 1935 se uskutečnila dálková jízda z Ašchabadu do Moskvy (4 152 km) za 84 dní. Tento výkon achaltekinců nebyl dosud překonán.
Achaltekinský kůň je využíván k drezúře i parkúru. Na OH v Římě roku 1960 získal zlatou medaili za drezúru jezdecFilatof na achaltekinském hřebci Absentu. Světový rekord ve skoku do dálky (8,78 m) drží achaltekinec Perepel.

( zdroj textu: http://achaltekinsky-kun.konicci.cz/ , upraveno do výtahu )
Do IIX. všeho dobrého i ..

18. května 2011 v 18:55 | Kristy |  Soutěže, tipovačky atd.
No, nikdy se to nemá přehánět, ale i tak můžu poděkovat všem zúčastněným v II. koňské bleskajdě- tedy- Dedunce, Micheaelle a Aničce :) Děkuji, je tu poslední III. koňská bleskajda ( s obrázky- takže budou dál bleskajdy pokračovat, ale s jiným tipem :)) Takže- poslední, obrázková bleskada- IIX bleskada koňská ( Hodně štěstí :)):

* Toto plemeno je velmi známé pro dostihy a steepchase
* Mohou mít všechny základní zbarvení
* Velmi rychlý, mrštní a obratní koně
* Najdete je na dostizích, méně na parkúrech, drezúrách
* Jejich domovina je v Anglii
* Zkratka je A1/1
Tak to by mohlo stačit né?
Soutěž běží až do konce týdne :))
Strach a panika -> Teď už nic

17. května 2011 v 20:10 | Kristy |  Aktuálně
Předevčírem jsem sem přišla, a říkám si, dám sem diplomky výherců v II. bleskajdě ( koňský, jak jinak, že?? :)), jenže ouha, diplomky šly sice dát do článku i zveřejnit, ale na blogu byly průhledné! Divím se a koukám, vždyť jsem do teď šly dávat, koukám na minulé diplomky .- Ježiš, nejsou tady! Co budu dělat? Jak můžu dělat diplomky, když nejdou zveřejňovat? Panebože!
Naštěstí jsem se uklidnila a po dvouch dnech se blog uklidnil a už mě to zas neblbne, tak mi držte palce :)Žiji jen díky nim ♥ ( 14.,15.)

15. května 2011 v 18:33 | Kristy |  Best stable- Cetkovice ♥
Zase tam ♥ Zase u nich ♥ Zase u něj ♥ Zase u něj ♥ Zase v CH ♥ Zase jsem na dva dny začala žít!

Foto: Bára Hájková

Koňská bleskajda II.

13. května 2011 v 14:03 | Kika S. |  Soutěže, tipovačky atd.
Do POndělí 16.5. vám tu poběží bleskajda na další, koňské plemeno, všichni prosím pište přezdívky, co na diplom a jak se plemeno jmenuje, zase tu bude nápověda :)

* Toto plemeno vzniklo v ČR
* Začátečníci se divý, proč jeho zkratka se shoduje se zkratkou se stanicí v televizi
* Název plemene se skádá ze dvou jmen, přídavné jméno a podstatné jméno
* Dovolena jsou všecha základní zbarvení
* Koník se hodí jak na parkúr, tak i na drezúru či na cross- contry
* Patří mezi teplokrevníky


http://www.tarpan.cz/fotky/latus_II_2.jpg ( obrázek je otevřen v novém okně, protože v pravém zdoji je jméno koně uvedeno )

Tak zatím.. * ( 13.-15.5.)

13. května 2011 v 13:55 | Kristy |  Aktuálně
Tak se svými na víkend loučím- jedu dneska do Cetkovic, zítra pomáhat s koňma do Benešova ( držte farmě palce- co palce, ruce i nohy :P ), doufám že se jim to povede, večer si sednu na Tristana, a v neděli na Vanillka :)´♥ Můj plán na skvěle strávený víkend a vám, tu nechám další, bleskajdu. Doufám že počet neklesne, ale zvedne se ze 3 alespoň na 4, ale i tak děkuji Jesi, Michaelle a Dedunce za přihlášení :) Doufám že neodmítnete další přihlášení do bleskovky :)
Loučím se a ahoj v Ne nebo v pondělí :)

Na fotce já s Fodem ( Fondvalem), foto: Kájuška Horáčková


7. + 8. 5. zas skvělý víkend ♥

12. května 2011 v 18:40 | Kristy |  Best stable- Cetkovice ♥
Takže víkend rekordů- připravte se na velký smích :)Nová knížka- Můj příběh- Chudobinec

11. května 2011 v 18:59 | Kristy |  Povídky, pohádky
No, abych začala: Tuhle knížku jsem nenapsala já :P, ale Pamela Oldfield. Je z edice Můj život a jmenuje se Chudobinec, sice tu knížku nemám ještě přečtenou ( jsem cca v půce, ale zaujal mě)

Je to příběh o dívce jménem Edith, která žije s maminkou a bratrem. Tatínek jim zahynul před sedmi lety, maminka se živí tím, že dochází do rady chudobince, kde pomáhá se správou. Ředitel chudobince je velký necita, netopí, lidí dostávají nejmenší možnou dávku jídla, nutí obyvatele dřít až do morku kosti a třeba i nezavolá doktora, když někdo umírá, jen aby ušetřil! Edith začne chodit s maminkou do chudobince a snažit se, aby pro jeho obyvatelé byl život alespoň trochu usnadněný. Hned mezi prvními návštěvy ji zaujme dívka jménem Rosii, která dělá jen samé vylomeniny lumpárny, přitom už měla tolik možností odejít z chudobince! Je to tam hrozné, Rosii utíká, ale jak jí dají možnost, zahodí ji. Edith chce celému jejímu životu přijít na kloub, i kdyby měla začít na to hrozné místo docházet pravidelně..

Hl. postava = Edith ( píše celý deník )
Ved. postava = Maminka, Rosii

Obálka: Můj příběh - Chudobinec - Deník viktoriánské dívky z roku 1871


*Jestli vás knížka zaujala lze si ji na stejné stránce objednat nebo půjdčit v knihovně


3o.4. a 1.5. ♥

10. května 2011 v 15:35 | Kristy |  Best stable- Cetkovice ♥
Možná mě nikdo na 1. máje nepolíbil ( ani ten pes!)- ale kopnul mě kůň ( to se asi nepočítá, co?) takže asi uschenu, ale myslím, že koníkům by to nevadilo .. *

Předčastná návštěva Vyškova

10. května 2011 v 15:25 | Kristy |  Aktuálně
19.6. se vydáme s koňmi do Vyškova, na HOBBY závody. Pojedu si s Vanillem, Elča s Mončou. Nedjřív bych vás měla seznámit, jak to tam vypadá ( HOBBY z minulých ročníků ):


Drezúrka 17.4. 11 jezdkyně s krásným běloušem


Vidíte! I haflingové dokáží zajet s dobrým jezdcem Z1 ( drezúra )


Plavý chod krásného vraníka


Voltiž tu je také k vidění :))


Obdivuji je, ale hlavně koně :)

Bylo těžké vybrat fotky, kde kůň cválá a skáče správně


A tad naposledy fotka ze skoků- a tím se uzavřel ( pro mě cizí) ročník 17.4.11 kdy proběhly HOBBY závody.


A představili jsme si stáj ve Vyškově, kam pojedeme 19.6.11 taky *

Přihlásit se, napsat e-mail, nachystat koně, natrénovat, vydrhnout postroje.. tolik věcí kvůli jednomu závodu! Odměna bude stát za to.. :)

Chtěla jsem jet Z1, parkúr do 60cm a 80cm. Napsat e-mail a tím pádem se přihlásit, psala jsem v NE a čekala do ÚT a napsali mě, že drezúrka je volná ( je tam kapacita 10 míst) a na parkúry mě berou :) Uvíme jak to půjde dál :D Ještě pro koňáky plakát na HOBBY kam jedu já..:


Rozpis hobby závodů ve Vyškově

1. Základní údaje
Pořadatel: Jezdecký sportovní klub Vyškov
Jezdecká škola Domu dětí a mládeže ve Vyškově
Datum konání: 19. června 2011
Místo konání: Jezdecký areál Šafářský dvůr ve Vyškově ( dříve Ranč Čára Vyškov )
Rozhodčí: Josef Trojanec
Kolbiště: Pískové
2. Soutěže
-Drezura stupně "Z" - čtená úloha Z1 (Pozor! Maximální počet startů je deset! )
- Parkur pro pony
- Parkur pro děti (do 15 let včetně) do 60 cm
- Parkur do 80 cm pro mladé jezdce a koně
- Parkur do 100 cm bez omezení
- Voltiž - volné sestavy družstev i jednotlivců
- Jízdy zručnosti ( Barrel Race, Barrel Drink, Štafety dvojic )
3. Předběžný časový program
Prezentace: 7:00 - 8:00, nebo telefonicky: 606 443 288
Začátek: 9:00 drezura stupně "Z", následují ostatní soutěže
4. Ceny a peněžité plnění
V drezuře a parkurových soutěžích budou umístění dekorování floty a věcnými cenami, voltiž věcné ceny, v jízdách zručnosti první tři obdrží taktéž věcné ceny
Startovné: 150,-Kč za soutěž, voltiž 200,-Kč za družstvo a 50,-Kč jednotlivec, jízdy
zručnosti 50,-Kč za jezdce
5. Všeobecné údaje
Jmenovité přihlášky zasílejte elektronicky na: rezna@ddm.vys.cz. Na přihlášku uvádějte kontaktní osobu a telefon. V případě špatného počasí budete informováni o změně termínu.
Uzávěrka konečných přihlášek při prezentaci hodinu před začátkem soutěže.
6. Veterinární předpisy
Koně musí splňovat podmínky pro přemísťování koní dle podmínek Státní veterinární správy pro rok 2011.
7. Ostatní ustanovení
Pořadatel neručí za ztráty a újmy na majetku a zdraví zúčastněných subjektů.
Účastnit se mohou koně a jezdci bez licence.
Požadujeme jezdeckou ústroj (i pracovní), včetně přilby.
Info na telefonu 606 443 288 - Jarmila Režná
Těšíme se na Vaši účast! Za Jezdecký sportovní klub Vyškov
Jarmila Režná


Tak to by byl plakát, který byl stáhl z http://www.jmo-cjf.cz/action.php

Diplomek od Áni pro mě *

10. května 2011 v 14:56 | Kristy |  Odměny za aktivitu :)

Od Áni, děkuji, je krásnej <3 :)