Den matek -> u koní ;)

13. května 2012 v 20:48 | Kristy |  JS Dolní Jelení
Sice je dneska jakýsi svátek ( odhaduji, že matek), ale mě je to úplně jedno a prostě zase razím ke koním :)
Vzala jsem i Sis, ať se proběhá. Pořádně si to užila.
Přijela jsem před dvanáctou, boxy byly už z 2/3 hotové a já pomohla s tím zbytkem ( Kessi a Vandička). Pak přišla Leona a začali se vodit koně ( Kylie, Nortík a Gvela). Já s Míšou jsme udělaly Kylie, Áďa s Kájou se vrhly na Gvelu a Martina si dělala Norta.
Po chvíli nám dopomohla Leona a já přinesla věci. Míša mezitím si šla ke svému koni.
Začaly přípravy na sedlání a uždění. Za chvíli bylo vše hotovo a Míša se zase chopila Kylie a šla ji vodit na jízdárnu. Já čapla Sisi a šly jsme se koukat.
Na jízdárně už chodil pán s hannoverákem, už poklusávali. Rychle si připojila Martina i Leona.
Po opracování chodili střídavě na kruhu a pan Hurdálek je trénoval. Asi po půl hodince- 3/4 se šlo skákat. Byly tam připravené dvě řady, spíše na rovnováhu a rychlost chodu než na výšku.
Martina se trochu bála, kor když tam potom Nortík nabral nohama překážku a skoro upadli. Leonča tam skákala s Kylie hodně dobře, bylo na Kylie vidět, jak jí to dělá radost. Pan s hannoverákem se, myslím, od minula zlepšili. Už mu tolik nelítaly ruce a najížděli v klidu na překážku.
Leonča si potom vzala od Marti Nortíka a sama dala na vykrokování Míše Kylie. To už za sebou měla zdoláno 90centimetrů, možná výš.
Po jejich ježdění přišla na plac další parta; Malmaz s Mončou a Gvela s Kájou. Já šla čistit s druhou Kájou Vandičku, která šla dneska celou cestu až k brance bez vodítka a cestou ke stájím se sekala, ale to mi bylo fuk ( asi věděla, co ji čeká).
Pořádně jsem ji vypucovala a procvičila cviky ( všechny). Po nasedlání a nauždění jsme jely s Ádou k Rousínovu a nazpátek. Na jízdárně ještě pár koleček v kroku a hurá na klus.
Chodili jsme kroužky, kavalety i osmičky. Cválali jsme na kruhách, odkud chtěla utíkat, asi by neutekla, kdyby mě nesjelo úplně sedlo. Ale narovnali jsme ho a já jela znovu. A znovu. Ke konci už chodila vcelku dobře. ( čekala jsem to horší, na to, že půl měsíce stála).
Kája jezdila po mě, jela vcelku dobře. Jen pata ji ujížděla nahoru a nemusela ji dávat tak často bičíkem, spíš pobízet. Když šla kavalety, Vandička hodně zastavovala. Musela jít až za Vikym. Na kruhách ji ve cvalu zlobila tak, že nedokončila a (nejspíš) to vzdala, protože už necválali.
Já ji po ježdění vzala a povodila ještě děti, které jen krokovaly. Pak namazat kopýtka, sváču a hurá do výběhu.
Já zametla klubovnu, uklidila si skříňku, dala seno a zametla. Potom skočila se Sisi pár skoků a už tu byl odvoz..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 66 66 | 14. června 2012 v 14:27 | Reagovat

Trapas

2 Kristy Kristy | 5. září 2012 v 13:16 | Reagovat

Ještě něco?
Furt lepší než sedět hodiny tady a tady:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama