Vzpomínám na .. LETOŠNÍ ČARODĚJNICE

10. května 2012 v 14:48 | Kristy |  JS Dolní Jelení
Ráno jsme vstaly společně s Míšou a Elčou do krásného, nového dne. U nohou mě ťapkala Sisi, když jsem otevírala prvního koně a nasazovala mu stájovku. Než to stihly udělat holky u dalších dvou koní, skočila jsem k Vandičce a dala ji dobré ráno. Ten chleba ocenila spíš :-)
Pustily jsme Čamika s Kylie a Sisi nás vesele doprovázela. Dozadu jsme šly zavést Malmika, Gvelu a Ádu. Pak jsme se rozdělily, holky vzaly Vikiho s Nortíkem a já Vandičku, které jsem ještě sundala teplušky od včerejšího blistrování. Hodila jsem ji jenom ke kruhovce, kde byla sice sama, ale přitom na velmi bohaté trávě. Ještě se na mě otočila a pak už se do ní pustila.
Vzala jsem Nomika, který šel sám na drezúrák a holky se chopily Kessky s Dajdou a počkaly, až já přiběhnu a vezmu poslední obyvatelku stáje, Báru.


Když byli koníci venku a my zkontrolovaly vodu, vrhly se dovnitř, abychom se nasnídaly. Každou chvilkou přijela Elči mamka a vezla ji do Chocně na klavír. My s Míšou jsme tohle dopoledne neměly žádné starosti, protože bylo pondělí a přijela na boxy Marcela. Míša s radostí vzala "Monopoly" a začaly jsme hrát. S radostí jsem viděla, když přišla Leona a pobídla nás, ať jdeme, že jedeme do Běstovic pro granule a cestou vezmeme Elču z Chocně.


Jely jsme Jeníkovým autem, které je přizpůsobené vození věcí spíše, než lidí. Míša si s radostí sedla dopředu a já šla dozadu. Sice tam nebyly sedačky, ale já byla ráda. Mám ráda bojovky :D
Sice jsme po náměstí trochu bloudily, ale Elču jsme naložily a i zmrzk slízaly :) A potom? Hurá do Běstovic.
Tam jsme vybraly granule, naložily je do auta. Bylo jich hrózně moc. Od ovsa, otruby, STANDART, kukuřici až po lněné semínko. S Míšou jsme si sedly dozadu na to, protože Elča šla dopředu. A jelo se zas do stáje :)
Tam jsme to vyložily a přitom protrhly jenom jeden pytel - ztráty minimální :)
Po odpočinku jsme se vrhly pro koníky. Já měla strach, koho pojedu. Mělo se jet k vodě ( já poprvé v této stáji, to je oficiální, takže jsem chtěla Vandičku, jenže ta kulhala..). S napětím jsem vodila Vandičku po výběhu, až Leonča přikývla, že si jí můžu vzít!!
Naštěstí jsme jely všichni bez sedel, jen na krok. Tak proto mohla jít :). Ale nevadilo mi to, po 8 dnech jsem dosedla na její krásný měkký hřbet a viděla pod sebou žlutou hřívu a usmála se. Ještě větší radost mi udělalo to, že jsem se na ní vyhoupla sama.
Vyjeli jsme. Pěkně na Rousínov. A v lesíku pod stromy jsme se tiše smály a nechaly koně, ať si jdou, jak chtějí. Vandička sice všechny předběhla ( ale řádně v kroku!) a pak blokovala, ale to nikoho nerozhodilo.
Protože jsme chtěly jet v kroku, vzaly jsme to přímo do rybníka. Cestou nás Kylinka pěkně vyzkoušela, když se lekla mezi rybníky kachen a strhla k tomu útěku všechny koně, ale trvalo to jen pár vteřin a zas jsme byly v pohodě. Zapomněla jsem dodat, že mě Vandička taky zkoušela. Hned u stáje se lekla, vyskočila, skočila pár cvalových, pak se otočila, co to jako je, že ji to vyplašilo. Bylo to auto a musím přiznat, že s tou otočkou jsem tolik nepočítala, ale useděla jsem to! :)


K vodě jsme došli a s radostí nechali koníky, ať do ní zaboří hlavy a zahrají si na ponorky :). Vandička začala hrabat a všichni se hned přidali. Je příjemné mít jednou koně, který rád vodu :P.
Mohli jsme tam být i půl hodiny. Nešli jsme plavat, protože tam je bahno a oni mají podkovy. Ale nikomu to nevadilo. Viki už tam s Elčou na hřbetě pospával a Nortík od toho neměl daleko. Jen Kylie s Vandičkou tam pořád pochodovaly, ale když už se zatavily, tak jsme se pořádně natáhly na jejich záda a prohlásily, že není nic hezčího.
A taky že nebylo. Sice jsme měli i strach, protože pár metrů od nás byl labuťák, který si nás hlídal a nevypadal zrovna přátelsky, ale jinak to bylo krásné. Krásné? Nezapomenutelné!!
Po cestě se Vandička nějak rozjela, takže zpáteční jsme byly celou vepředu a ještě s náskokem. Odmítala jít pomalu, tak jsme po pár metrch zastavily a počkaly na ostatní.
Ale byla hodná, prostě zlatíčko, ♥


Po postarání ve stáji ( dostala lehkou sváču a namazala jsem kopýtka) jsem ji odvedla do výběhu už k ostatním, aby nebyla sama.
My jsme se najedly, ustrojily a vyrazily se Sisi na čaroďky. Sice jsme s holkama nebyly tak unavené, abychom seděly u ohně, tak lítaly k Hornímu a zas na Dolní. Po pár kolečkách jsme přijaly buřty a s radostí sedly k ohni.
Blížila se devátá hodiny a my se zvedaly a šly ke stájím, abychom zavřely miláčky. Ještě dodat véču, pozavírat je, nablistrovat Vandičce nohy, dát ji teplušky, dobrou noc a už jsme zhasínaly a šly do postýlek.

Dobrou :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama